Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Living Stone na Marmomacc

Living Stone na Marmomacc

Tegorocznymi gwiazdami wystawy specjalnej na włoskich targach kamienia będą architekci z Półwyspu Iberyjskiego. Wystawa Abitare il Tempo (włos. mieszkać na czasie) pt. Living Stone to część programu wydarzeń targów w Weronie zwanego Inside Marmomacc. Celem jest zwiększenie kreatywności włoskich firm kamieniarskich oraz promocja wiedzy o kamieniu wśród architektów i projektantów.


Projekt Manuela Airesa Mateusa dla Grassi Pietre

Wystawa projektów, które powstają we współpracy czterech iberyjskich architektów i czterech włoskich firm – Manuela Airesa Mateusa i Grassi Pietre, Josepa Miàsa i Travertino Sant’Andrea, Eduardo Souto De Moury i Piba Marmi oraz Benedetty Tagliabue i Decormarmi – odbędzie się w pawilonie 1 targów w Weronie, który w całości będzie zagospodarowany na wydarzenia kulturalne.


Projekt Benedetty Tagliabue dla Decormarm

Tematem tegorocznej wystawy będzie „Dom z patio”, odzwierciedlający tradycyjny sposób budowy domów na terenie basenu Morza Śródziemnego. Każdy z projektów zajmie około 60 mkw., w centrum znajdzie się zaaranżowany ogród. Każdy z domów-patio zostanie zaprezentowany tak, aby ukazać nowe możliwości stosowania kamienia i mistrzowskie rzemiosło firm, które będą brać udział w projekcie.


Projekt Josepa Miàsa dla Travertino Sant′Andrea

Największą gwiazdą tegorocznego Abitare il Tempo jest z pewnością Portugalczyk Eduardo Souto De Moura, autor niemal wykutego w skale stadionu piłkarskiego w Bradze. Opisywaliśmy go w numerze 8. „Nowego Kamieniarza” w maju 2004 r. W numerze 73. „NK”, w marcu br. prezentowaliśmy zaś projekt renowacji starego miasta w katalońskim Banyoles autorstwa Josepa Miàsa.

Targi Marmomacc odbędą się w tym roku w dniach 24 – 27 września. (ZAP)Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-17
USD
S: 3,7115
K: 3,7865
CHF
S: 4,1713
K: 4,2555
EUR
S: 4,4973
K: 4,5881