Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Living Stone na Marmomacc

Living Stone na Marmomacc

Tegorocznymi gwiazdami wystawy specjalnej na włoskich targach kamienia będą architekci z Półwyspu Iberyjskiego. Wystawa Abitare il Tempo (włos. mieszkać na czasie) pt. Living Stone to część programu wydarzeń targów w Weronie zwanego Inside Marmomacc. Celem jest zwiększenie kreatywności włoskich firm kamieniarskich oraz promocja wiedzy o kamieniu wśród architektów i projektantów.


Projekt Manuela Airesa Mateusa dla Grassi Pietre

Wystawa projektów, które powstają we współpracy czterech iberyjskich architektów i czterech włoskich firm – Manuela Airesa Mateusa i Grassi Pietre, Josepa Miàsa i Travertino Sant’Andrea, Eduardo Souto De Moury i Piba Marmi oraz Benedetty Tagliabue i Decormarmi – odbędzie się w pawilonie 1 targów w Weronie, który w całości będzie zagospodarowany na wydarzenia kulturalne.


Projekt Benedetty Tagliabue dla Decormarm

Tematem tegorocznej wystawy będzie „Dom z patio”, odzwierciedlający tradycyjny sposób budowy domów na terenie basenu Morza Śródziemnego. Każdy z projektów zajmie około 60 mkw., w centrum znajdzie się zaaranżowany ogród. Każdy z domów-patio zostanie zaprezentowany tak, aby ukazać nowe możliwości stosowania kamienia i mistrzowskie rzemiosło firm, które będą brać udział w projekcie.


Projekt Josepa Miàsa dla Travertino Sant′Andrea

Największą gwiazdą tegorocznego Abitare il Tempo jest z pewnością Portugalczyk Eduardo Souto De Moura, autor niemal wykutego w skale stadionu piłkarskiego w Bradze. Opisywaliśmy go w numerze 8. „Nowego Kamieniarza” w maju 2004 r. W numerze 73. „NK”, w marcu br. prezentowaliśmy zaś projekt renowacji starego miasta w katalońskim Banyoles autorstwa Josepa Miàsa.

Targi Marmomacc odbędą się w tym roku w dniach 24 – 27 września. (ZAP)Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl