Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Architekci z Ameryki Północnej nagrodzeni

Architekci z Ameryki Północnej nagrodzeni

W 2014 roku instytut badawczy oceniały wyłącznie budowle wzniesione w Kanadzie, Meksyku i USA od początku 2000 roku do końca 2013. Nagrody Marble Architectural Awards North America przyznano w trzech kategoriach: Wnętrza, Okładziny Zewnętrzne i Krajobraz Miejski.
Za najlepsze wnętrze uznano lobby biurowca przy Main Street 135 w San Francisco. Jego autorami są architekci z Aston Pereira and Associates, a do wykonania posłużyły między innymi marmury z Grecji i Włoch, piaskowiec z Niemiec oraz francuski onyks.

W kategorii Okładzin Zewnętrznych zwyciężyło Lakewood Cemetery Garden Mausoleum w Minneapolis wykonane przez HGA Architects and Engineers przy użyciu włoskich marmurów i amerykańskiego granitu.

Na wyróżnienie za najlepszy Krajobraz Miejski zdaniem Włochów zasłużył upamiętniający mieszkających w Meksyku Żydów pomnik Parallel Lives, stojący w porcie w Veracruz. Każdy z jego 100 elementów upamiętnia jeden rok istnienia w Meksyku społeczności żydowskiej. Do budowy wykorzystano granit i marmur z Meksyku oraz czarny granit z Indii. Autorem projektu jest Jacobo Micha Mizrahi.

Wyróżnieni architekci zostaną zaproszeni na targi CarraraMarmotec, w ramach których odbędzie się także wystawa zdjęć nagrodzonych prac. Organizatorem Marble Architectural Awards są Internazionale Marmi e Macchine (IMM Carrara) i Włoska Agencja Wspierania Handlu (ICE). Nagrody te mają promować wykorzystywanie kamienia naturalnego. Ich historia sięga 1985 roku.Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122