Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Lapitec nagorodzony Top Design Award

Lapitec nagorodzony Top Design Award

Materiał dystrybuowany przez Euro Granit Adamus z Nysy otrzymał prestiżową nagrodę przyznawaną podczas targów Arena Design w Poznaniu. Lapitec był nominowany w kategorii kuchnia. W halach Międzynarodowych Targów Poznańskich, gdzie od 18 do 21 lutego trwają targi designu wykonana z niego jest wyspa kuchenna. Za prezentację produktu odpowiada Grupa EGA. Poza stoiskiem Lapitecu, które znajdzie się w sekcji konkursowej, firma zaprezentuje także produkty Santa Margherita, głównie konglomeraty kwarcowe oraz spieki kwarcowe Neolith hiszpańskiego producenta, firmy The Size.

Arena Design 2014 odbywa się będzie 18 – 21 lutego. Hasłem tej edycji jest Materials – nowe, rewolucyjne materiały, dające nowe możliwości projektantom i architektom. – Wybór tematu przewodniego był wynikiem naszych rozmów z projektantami i producentami, którzy wykazują olbrzymie zainteresowanie materiałami o niezwykłych właściwościach lub niekonwencjonalnym przeznaczeniu – tłumaczy Monika Wietrzyska, dyrektor Arena Design.

Takim materiałem, w założeniu producenta, ma być Lapitec, który miał swoją premierę w Polsce na targach Budma w Poznaniu w 2012 r. Został stworzony z myślą o stosowaniu go na elewacjach, ale także we wnętrzach. Jak mówił w rozmowie z „Nowym Kamieniarzem” Michel Ballarini, dyrektor sprzedaży i marketingu firmy (opublikowanej w „NK” 61/4/2012): – Architekci chętnie sięgają po takie materiały – nowe na rynku, nowoczesne, zaawansowane technicznie, high-end. Jak powiedziała nam Jolanta Trytko z EGA, decyzja o wzięciu udziału w targach Arena Design zapadła pod koniec 2013 r., już po podpisaniu umowy z włoskim producentem. Jest to jeden z elementów promocji materiału wśród architektów.

Top Design Award 2014 trafiła również w ręce firmy Vincenzo Design za stół Clover, Marmite za umywalkę Mia, Profim za fotele biurowe Xenon i Xenon Net, Marbet Style za kolekcję mebli Fin, Boomini za domek dla lalek Boomoni White oraz Piu Designa za drzwi wewnętrzne Style Alu, linia beton.

Konkurs Top Design Award odbywa się od sześciu lat. O nagrodę ubiegać się mogą zarówno producenci jak i projektanci. Wśród nagrodzonych są produkty takich firm jak Noti, Zelmer, Meble Vox, Solaria Bus & Coach, Marmorin czy znana ze współpracy z włoskimi firmami kamieniarskimi (m.in. Budri) projektantka Patricia Urquiola. (ZAP)Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-23
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778