Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Marmomacc 2013 przeszedł do historii

Marmomacc 2013 przeszedł do historii

Jakie były to targi? Zdania są podzielone, jednak wystawcy chyba nie mogli narzekać na brak zwiedzających, tych podobnie jak przed rokiem było 56 tysięcy. Podstawowy warunek udanych targów, to możliwość bezpośredniego kontaktu sprzedających i kupujących – dzięki temu tegoroczna edycja targów spełniła swoje zadanie. Jednak targi Marmomacc uważane są przez wszystkich za chyba najważniejszą imprezę targową w branży, więc oczekiwania dotyczą również prezentacji nowych trendów. W końcu to w Weronie po raz pierwszy można było swego czasu obejrzeć pierwsze traki linowe czy zapoznać się z różnego rodzaju zaawansowanymi rodzajami obróbki powierzchni.

W tym roku zabrakło być może spektakularnych przełomowych premier, jednak wystawcy zaprezentowali kilka nowych, interesujących maszyn i kilka nowych materiałów. Wśród nich warto wspomnieć m.in. o nowym, wieloosiowym centrum obróbczym Quadrix DG 2000 ATC Donatoniego, dwustuportowej, automatycznej pile mostowej Tango firmy Prussiani, pracującej w pionie boczkarce Verticale firmy Comandulli czy centrach obróbczych nieznanej szerzej portugalskiej firmy d2 technology. Wśród materiałów warto wspomnieć od nowym, amerykańskim białym marmurze Calacatta Lincoln zaprezentowanym przez R.E.D Graniti.

W halach targowych Veronafiere nie zabrakło miejsca dla kamieniarskiego design czy architektury ściśle powiązanej z kamieniem. Poraz 13 nagrodzono najlepsze inwestycje w których wykorzystano kamień naturalny a w uznanym projekcie Marmomacc Meets Design po raz pierwszy dano szanse młodym projektantom. Po raz drugi targi wyszły również ku mieszkańcom Werony, którzy mogli podziwiać prace wystawione w centrum w ramach projektu Marmomacc & the City.

Więcej o targach w Weronie w listopadowym wydaniu „Nowego Kamieniarza”. (WAW, ZAP)


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-24
USD
S: 3,6932
K: 3,7678
CHF
S: 4,1691
K: 4,2533
EUR
S: 4,4872
K: 4,5778