Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Targi Kamień-Stone za nami

Targi Kamień-Stone za nami

Około 150 firm wzięło udział w jesiennych targach kamienia, które odbyły się w dniach 6-9 listopada w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.
To najbardziej kameralna edycja połączonych w 2009 r. targów poznańskich i wrocławskich. Wystawcy rozmieszczeni zostali w trzech pawilonach - 7, 7a i 8 - tzw. czteropaku, czyli kompleksu hal połączonych wspólnym, krytym holem.

Wśród wystawców były m.in. firmy z Polski, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Czech, Hiszpanii, Indii i Rosji. Nie brakuje również zwiedzających spoza Polski, do Poznania zjechali kamieniarze m.in. z Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Pierwszego dnia na szczególną uwagę zasługiwał wykład Krzysztofa Skolaka, który prezentował sposoby na promocję kamienia przede wszystkim w oparciu o działania strzegomskiej Fundacji Bazalt, której jest prezesem. Targowych gości przyciągnęła licznie na swoje stoisko firma Mekanika, gdzie o godzinie 17 rozpoczął się koncert muzyki rozrywkowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z targów na stronie NowyKamieniarz.pl


Na drugi dzień targów organizatorzy zaplanowali debatę na temat kamienia w architekturze i wykład dr. Rafała Barycza o kamieniu w projektach krakowskiego studia Barycz i Saramonowicz. Debata pt. "Dlaczego architekci boją się kamienia" prowadzona przez Katarzynę Baranowską z Fundacji Twórców Architektury. W zgodnej opinii uczestników architekci nie boją się kamienia, ale brak im pełnej informacji na jego temat, a obowiązek jej dostarczenia leży na dostawcach materiału i firmach kamieniarskich.

W czwartek 7 listopada przyznano także nagrody Klaudiusze, którymi uhonorowano Fundację Bazalt za Granitową Kolekcję (Klaudiusz w kategorii najlepszego produktu z kamienia naturalnego), firmę Gravellona Macchine Marmo za sterowaną numerycznie piłę mostową Egil (najlepszy produkt w kategorii narzędzi, urządzeń i maszyn) oraz firmy Graniro za najlepsze stoisko.

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali: Laminam samoczyszczącą warstwę ochronną Hydrotech (zgłaszający: Interstone) i Granex za stolik kamienny 3 w 1 (zgłaszający: Graniro), Sassomecanica za boczkarkę wielogłowicową Flying Bull 272, Intermac za 5-osiowe centrum obróbcze Master 35+ (zgłaszający obie maszyny: Mekanika) i Abra za ploter grawerujący Photomaster. W kategorii stoisk wyróżnienia uzyskały firma Ernst Strassacker GmbH, Hurtownia Nagrobków Art-Kam i firma Breton.

Ostatni dzień targów, sobota 9 listopada, była dniem otwartym - wstęp na Kamień-Stone był wolny. Nie wpłynęło to jednak znacząco na frekwencję w halach MTP. Ta była według organizatorów podobna do zeszłorocznej, czyli targi odwiedziło około 6000 osób. Organizatorami imprezy były firmy Geoservice-Christi i MTP. (ZAP)



Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-25
USD
S: 3,6903
K: 3,7649
CHF
S: 4,1703
K: 4,2545
EUR
S: 4,4928
K: 4,5836