Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Targi Kamień-Stone za nami

Targi Kamień-Stone za nami

Około 150 firm wzięło udział w jesiennych targach kamienia, które odbyły się w dniach 6-9 listopada w halach Międzynarodowych Targów Poznańskich.
To najbardziej kameralna edycja połączonych w 2009 r. targów poznańskich i wrocławskich. Wystawcy rozmieszczeni zostali w trzech pawilonach - 7, 7a i 8 - tzw. czteropaku, czyli kompleksu hal połączonych wspólnym, krytym holem.

Wśród wystawców były m.in. firmy z Polski, Włoch, Niemiec, Ukrainy, Czech, Hiszpanii, Indii i Rosji. Nie brakuje również zwiedzających spoza Polski, do Poznania zjechali kamieniarze m.in. z Niemiec, Rosji i Ukrainy.

Pierwszego dnia na szczególną uwagę zasługiwał wykład Krzysztofa Skolaka, który prezentował sposoby na promocję kamienia przede wszystkim w oparciu o działania strzegomskiej Fundacji Bazalt, której jest prezesem. Targowych gości przyciągnęła licznie na swoje stoisko firma Mekanika, gdzie o godzinie 17 rozpoczął się koncert muzyki rozrywkowej.

Zapraszamy do galerii zdjęć z targów na stronie NowyKamieniarz.pl


Na drugi dzień targów organizatorzy zaplanowali debatę na temat kamienia w architekturze i wykład dr. Rafała Barycza o kamieniu w projektach krakowskiego studia Barycz i Saramonowicz. Debata pt. "Dlaczego architekci boją się kamienia" prowadzona przez Katarzynę Baranowską z Fundacji Twórców Architektury. W zgodnej opinii uczestników architekci nie boją się kamienia, ale brak im pełnej informacji na jego temat, a obowiązek jej dostarczenia leży na dostawcach materiału i firmach kamieniarskich.

W czwartek 7 listopada przyznano także nagrody Klaudiusze, którymi uhonorowano Fundację Bazalt za Granitową Kolekcję (Klaudiusz w kategorii najlepszego produktu z kamienia naturalnego), firmę Gravellona Macchine Marmo za sterowaną numerycznie piłę mostową Egil (najlepszy produkt w kategorii narzędzi, urządzeń i maszyn) oraz firmy Graniro za najlepsze stoisko.

Wyróżnienia w poszczególnych kategoriach otrzymali: Laminam samoczyszczącą warstwę ochronną Hydrotech (zgłaszający: Interstone) i Granex za stolik kamienny 3 w 1 (zgłaszający: Graniro), Sassomecanica za boczkarkę wielogłowicową Flying Bull 272, Intermac za 5-osiowe centrum obróbcze Master 35+ (zgłaszający obie maszyny: Mekanika) i Abra za ploter grawerujący Photomaster. W kategorii stoisk wyróżnienia uzyskały firma Ernst Strassacker GmbH, Hurtownia Nagrobków Art-Kam i firma Breton.

Ostatni dzień targów, sobota 9 listopada, była dniem otwartym - wstęp na Kamień-Stone był wolny. Nie wpłynęło to jednak znacząco na frekwencję w halach MTP. Ta była według organizatorów podobna do zeszłorocznej, czyli targi odwiedziło około 6000 osób. Organizatorami imprezy były firmy Geoservice-Christi i MTP. (ZAP)Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl