Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Targi bardzo niemieckojęzyczne

Targi bardzo niemieckojęzyczne

Stone+tec nie jest już imprezą o charakterze globalnym, ma za to wciąż bardzo duże znaczenie na rynku niemieckim i europejskim.
Blisko 550 wystawców i 20 tys. zwiedzających – tak wyglądały targi Stone+tec, które odbyły się w dniach 29 maja – 1 czerwca w Norymberdze. Po raz kolejny targi zanotowały spadek podstawowych statystyk – liczba firm zmalała o 150, w imprezie wzięło też udział około 7000 gości mniej niż przed dwoma laty. Oczekiwania organizatorów był wyższe, liczono, że targi będą porównywalne z tymi z 2011 r.Mimo tego dyrektor zarządzający Stone+tec, Willy Viethen, może być zadowolony z tegorocznej imprezy. W wywiadzie, jaki publikowaliśmy na łamach marcowego wydania „Nowego Kamieniarza”, mówił: „Najważniejszym wyzwaniem branży jest odkrycie jej na nowo i wyznaczenie ścieżki prowadzącej do przyszłości. Gdzie indziej wystawcy, zwiedzający, stowarzyszenia i prasa branżowa spotka się z tak szeroką grupą branżystów, wymieni lub poszuka nowych idei, złączy się i spojrzy razem w przyszłość?”. Co prawda prym w innowacyjności stosowania kamienia w architekturze wiodą wystawcy targów Marmomacc, jednak to w Norymberdze wydaje się, że ich oferta jest bardziej zbliżona do potrzeb firm kamieniarskich. O ile w Weronie nowe produkty i usługi giną wśród setek firm oferujących kamień naturalny bądź maszyny, o tyle na znacząco mniejszych targach niemieckich łatwo natrafić na stoiska firm prezentujących autentyczne nowości – system szybkiego montażu liter nagrobnych słowackiej firmy AMW, elastyczną fugę do kamienia niemieckiej firmy Romex PFM, nową kolekcję liter nagrobnych firmy Strassacker, która wynosi liternictwo w „nowy wymiar”. Wiele innowacyjnych rozwiązań prezentują też niemieckie firmy chemiczne (środki antypoślizgowe, kleje fugi, środki czyszczące), specjalizujące się w systemach montażu kamienia czy oferujące produkty dla firm zajmujących się renowacjami.„Choć Niemcy doskonale radzą sobie z obcymi językami, nie znając niemieckiego interesu z Niemcami nie zrobisz” – twierdzili rozmówcy Bogdana Lewickiego w tekście „Stereotypy do lamusa?” z ostatniego, majowego numeru „NK”. Niestety wszystko wskazuje na to, że ta reguła dotyczy także korzyści, jakie można wynieść z udziału w targach w roli zwiedzającego. Niestety wszystkie wydarzenia wokół targowe – wykłady, konferencje, seminaria organizowane głównie przez oba niemieckie związki kamieniarskie (Deutscher Naturwerkstein-Verband i Bundesverband Deutscher Steinmetze) – prowadzone były wyłącznie w języku niemieckim.

Więcej o targach Stone+tec 2013 w lipcowym wydaniu „Nowego Kamieniarza”. Kolejna edycja targów odbędzie się16 – 19 maja 2015 r. (ZAP)Tagi:

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-26
USD
S: 3,6054
K: 3,6782
CHF
S: 3,7359
K: 3,8113
EUR
S: 4,2486
K: 4,3344

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl