Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Spotkajmy się w Norymberdze

Spotkajmy się w Norymberdze

Targi Stone+tec 2013

XVIII edycja Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Kamienia Naturalnego i Obróbki Kamienia Naturalnego odbędzie się w Centrum Targowym w Norymberdze w terminie od 29 maja do 1 czerwca 2013 roku.
Targi Stone+tec odbywają się w cyklu dwuletnim. Podczas ostatniej edycji, w roku 2011, swoją ofertę przedstawiło 699 wystawców (60 proc. spoza Niemiec, 11 wystawców z Polski), natomiast targi odwiedziło ponad 26 tys. specjalistów z branży kamieniarskiej (25 proc. spoza Niemiec). 90 proc. odwiedzających targi Stone+tec to osoby decyzyjne, które nawiązały tam nowe kontakty biznesowe.

Targi w Norymberdze od wielu lat są uznanym miejscem spotkań międzynarodowej branży związanej z kamieniem naturalnym i jego obróbką, producentów i handlowców, profesjonalistów i ekspertów. Obróbka kamienia naturalnego wymaga wielkiej profesjonalnej wiedzy i umiejętności, aby ostatecznie przekształcić go w fascynujący produkt; gdy na przykład zastosowany jest do budowy strzelistych katedr, kiedy promieniuje elegancją w formie płytek podłogowych w łazience, dynamicznie współgra ze szkłem na elewacji, czy też gdy wzbudza emocje jako rzeźba lub pomnik. Zastosowanie kamienia naturalnego ma długą tradycję w Europie, jest częścią jej historii kultury.Popyt na kamień naturalny wzrasta na całym świecie, dotyczy to także europejskich krajów obszaru niemieckojęzycznego i krajów z nimi sąsiadujących. Po kilkunastu latach recesji w budownictwie od 2010 roku obserwuje się tendencję wzrostową. Coraz częściej do budowy nowych i renowacji starych mieszkań i domów wykorzystywany jest kamień naturalny. Targi Stone+tec w Norymberdze to szansa dla wielu europejskich firm branży kamieniarskiej odniesienia korzyści z tego trendu, uważa Willy Viethen, dyrektor projektu Stone+tec w Targach Norymberskich.

Specjalistyczna oferta targów obejmuje następujące działy tematyczne: kamień naturalny w zastosowaniu wewnętrznym, fasadowym i zewnętrznym oraz jego mocowanie, konserwacja i renowacja; technika, czyli maszyny, urządzenia, narzędzia do wydobywania, obróbki, transportu i zastosowania kamienia naturalnego, a także do produkcji narzędzi diamentowych; nagrobki, pomniki i akcesoria.Program imprez towarzyszących targom obejmuje m.in. specjalne pokazy i seminaria dla studentów architektury i urbanistyki na temat wykorzystania kamienia naturalnego w budownictwie, prezentacje laureatów niemieckiej Nagrody Petera Parlera 2013 w zakresie konserwacji i ochrony zabytków – budynków i dzieł sztuki z kamienia naturalnego, konkursy w zakresie umiejętności kamieniarskich, forum poświęcone kamieniarstwu nagrobkowemu.

Karty wstępu dla odwiedzających targi Stone+tec 2013 w cenie 17 euro (karta jednodniowa) i 29 euro (na wszystkie dni targowe) można nabywać także w polskim przedstawicielstwie Targów Norymberskich, firmie Meritum. Kontakt: tel. 22 828 27 34, fax: 22 828 23 87, e-mail: meritum@meritum.it.pl.

Więcej informacji na temat targów Stone+tec 2013 znajduje się na stronie www.stone-tec.com
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122