Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Spotkajmy się w Norymberdze

Spotkajmy się w Norymberdze

Targi Stone+tec 2013

XVIII edycja Międzynarodowych Specjalistycznych Targów Kamienia Naturalnego i Obróbki Kamienia Naturalnego odbędzie się w Centrum Targowym w Norymberdze w terminie od 29 maja do 1 czerwca 2013 roku.
Targi Stone+tec odbywają się w cyklu dwuletnim. Podczas ostatniej edycji, w roku 2011, swoją ofertę przedstawiło 699 wystawców (60 proc. spoza Niemiec, 11 wystawców z Polski), natomiast targi odwiedziło ponad 26 tys. specjalistów z branży kamieniarskiej (25 proc. spoza Niemiec). 90 proc. odwiedzających targi Stone+tec to osoby decyzyjne, które nawiązały tam nowe kontakty biznesowe.

Targi w Norymberdze od wielu lat są uznanym miejscem spotkań międzynarodowej branży związanej z kamieniem naturalnym i jego obróbką, producentów i handlowców, profesjonalistów i ekspertów. Obróbka kamienia naturalnego wymaga wielkiej profesjonalnej wiedzy i umiejętności, aby ostatecznie przekształcić go w fascynujący produkt; gdy na przykład zastosowany jest do budowy strzelistych katedr, kiedy promieniuje elegancją w formie płytek podłogowych w łazience, dynamicznie współgra ze szkłem na elewacji, czy też gdy wzbudza emocje jako rzeźba lub pomnik. Zastosowanie kamienia naturalnego ma długą tradycję w Europie, jest częścią jej historii kultury.Popyt na kamień naturalny wzrasta na całym świecie, dotyczy to także europejskich krajów obszaru niemieckojęzycznego i krajów z nimi sąsiadujących. Po kilkunastu latach recesji w budownictwie od 2010 roku obserwuje się tendencję wzrostową. Coraz częściej do budowy nowych i renowacji starych mieszkań i domów wykorzystywany jest kamień naturalny. Targi Stone+tec w Norymberdze to szansa dla wielu europejskich firm branży kamieniarskiej odniesienia korzyści z tego trendu, uważa Willy Viethen, dyrektor projektu Stone+tec w Targach Norymberskich.

Specjalistyczna oferta targów obejmuje następujące działy tematyczne: kamień naturalny w zastosowaniu wewnętrznym, fasadowym i zewnętrznym oraz jego mocowanie, konserwacja i renowacja; technika, czyli maszyny, urządzenia, narzędzia do wydobywania, obróbki, transportu i zastosowania kamienia naturalnego, a także do produkcji narzędzi diamentowych; nagrobki, pomniki i akcesoria.Program imprez towarzyszących targom obejmuje m.in. specjalne pokazy i seminaria dla studentów architektury i urbanistyki na temat wykorzystania kamienia naturalnego w budownictwie, prezentacje laureatów niemieckiej Nagrody Petera Parlera 2013 w zakresie konserwacji i ochrony zabytków – budynków i dzieł sztuki z kamienia naturalnego, konkursy w zakresie umiejętności kamieniarskich, forum poświęcone kamieniarstwu nagrobkowemu.

Karty wstępu dla odwiedzających targi Stone+tec 2013 w cenie 17 euro (karta jednodniowa) i 29 euro (na wszystkie dni targowe) można nabywać także w polskim przedstawicielstwie Targów Norymberskich, firmie Meritum. Kontakt: tel. 22 828 27 34, fax: 22 828 23 87, e-mail: meritum@meritum.it.pl.

Więcej informacji na temat targów Stone+tec 2013 znajduje się na stronie www.stone-tec.com
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl