Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Innowacja od Cosentino

Innowacja od Cosentino

Hiszpański potentat w produkcji konglomeratów kamiennych przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji całkowicie nowej gamy produktów – Dekton.
Cosentino Group, rodzinna firma założona na początku lat 80. w hiszpańskiej Andaluzji, jest obecnie liderem branży kamienia naturalnego z rocznymi obrotami wysokości około 450 mln euro. Tym, co wyróżniło ją spośród setek podobnych jej firm działających w okolicach miasta Macael i zajmujących się obróbką lokalnych marmurów, była decyzja o rozpoczęciu produkcji konglomeratów kwarcowych technologią Bretona pod marką Silestone. Obecnie zakład w Cantorii liczy blisko 500 tys. mkw. powierzchni fabrycznej, magazynowej i biurowej. Trwają prace budowlane, dzięki którym powiększy się on dwukrotnie.


Budowa hali produkcyjnej Dektonu w fabryce Cosentino w andaluzyjskiej Cantorii.Wyposażanie hali produkcyjnej Dektonu.

Wszystko dzięki Dektonowi – nowemu produktowi łączącemu zalety kamienia naturalnego, syntetycznych kwarców, ceramiki i szkła. Dekton oferowany będzie w płytach formatu 350 x 144 cm i grubości
7 – 35 mm. Gama kolorystyczna będzie szeroka, porównywalna z tym, co jest już obecne na rynku w zakresie powierzchni syntetycznych do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Będzie rosnąć wraz z rozwojem innowacyjnej technologii Cosentino, możliwościami produkcyjnymi zakładu (który ma osiągnąć docelowo powierzchnię 2,5 mln mkw.) i zapotrzebowaniem rynku. W odróżnieniu od znanych konglomeratów Silestone Dekton jest odporny na bardzo wysokie temperatury i warunki atmosferyczne, jest nieporowaty, twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Może z powodzeniem naśladować nie tylko kamień naturalny, ale także ceramikę, gres, terakotę, drewno czy beton. Badania nad nowym produktem trwały w Cosentino od ponad pięciu lat. Inwestycja pochłonie 98 mln euro i stworzy około 200 nowych miejsc pracy. Produkcja rozpocznie się na początku 2013 r., a nowy produkt będzie dostępny na rynku w połowie przyszłego roku.


Jeden z głównych elementów linii produkcyjnej Dektonu - piec do wypalania.


Showroom działu badań Cosentino, w którym prezentowane są nowe pomysły.

Relacja z naszej wizyty w Cosentino (na zdjęciu wizyta dziennikarzy w showroomie działu badań firmy), wywiad z prezesem firmy Francisco Martinem-Cosentino Justo i więcej informacji na temat Dektonu w nadchodzących numerach „Nowego Kamieniarza”.

Więcej zdjęć z wizyty w Cosentino na profilu "Nowego Kamieniarza"!

(ZAP)
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122