Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Innowacja od Cosentino

Innowacja od Cosentino

Hiszpański potentat w produkcji konglomeratów kamiennych przygotowuje się do rozpoczęcia produkcji całkowicie nowej gamy produktów – Dekton.
Cosentino Group, rodzinna firma założona na początku lat 80. w hiszpańskiej Andaluzji, jest obecnie liderem branży kamienia naturalnego z rocznymi obrotami wysokości około 450 mln euro. Tym, co wyróżniło ją spośród setek podobnych jej firm działających w okolicach miasta Macael i zajmujących się obróbką lokalnych marmurów, była decyzja o rozpoczęciu produkcji konglomeratów kwarcowych technologią Bretona pod marką Silestone. Obecnie zakład w Cantorii liczy blisko 500 tys. mkw. powierzchni fabrycznej, magazynowej i biurowej. Trwają prace budowlane, dzięki którym powiększy się on dwukrotnie.


Budowa hali produkcyjnej Dektonu w fabryce Cosentino w andaluzyjskiej Cantorii.Wyposażanie hali produkcyjnej Dektonu.

Wszystko dzięki Dektonowi – nowemu produktowi łączącemu zalety kamienia naturalnego, syntetycznych kwarców, ceramiki i szkła. Dekton oferowany będzie w płytach formatu 350 x 144 cm i grubości
7 – 35 mm. Gama kolorystyczna będzie szeroka, porównywalna z tym, co jest już obecne na rynku w zakresie powierzchni syntetycznych do stosowania wewnątrz i na zewnątrz. Będzie rosnąć wraz z rozwojem innowacyjnej technologii Cosentino, możliwościami produkcyjnymi zakładu (który ma osiągnąć docelowo powierzchnię 2,5 mln mkw.) i zapotrzebowaniem rynku. W odróżnieniu od znanych konglomeratów Silestone Dekton jest odporny na bardzo wysokie temperatury i warunki atmosferyczne, jest nieporowaty, twardszy i odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne. Może z powodzeniem naśladować nie tylko kamień naturalny, ale także ceramikę, gres, terakotę, drewno czy beton. Badania nad nowym produktem trwały w Cosentino od ponad pięciu lat. Inwestycja pochłonie 98 mln euro i stworzy około 200 nowych miejsc pracy. Produkcja rozpocznie się na początku 2013 r., a nowy produkt będzie dostępny na rynku w połowie przyszłego roku.


Jeden z głównych elementów linii produkcyjnej Dektonu - piec do wypalania.


Showroom działu badań Cosentino, w którym prezentowane są nowe pomysły.

Relacja z naszej wizyty w Cosentino (na zdjęciu wizyta dziennikarzy w showroomie działu badań firmy), wywiad z prezesem firmy Francisco Martinem-Cosentino Justo i więcej informacji na temat Dektonu w nadchodzących numerach „Nowego Kamieniarza”.

Więcej zdjęć z wizyty w Cosentino na profilu "Nowego Kamieniarza"!

(ZAP)
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-01-22
USD
S: 3,3695
K: 3,4375
CHF
S: 3,5107
K: 3,5817
EUR
S: 4,1277
K: 4,2111

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl