Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Spokojny Marmomacc

Spokojny Marmomacc

Jesienne targi kamienia w Weronie [RELACJA]

Najbardziej intensywny dzień targów już niemal za nami. Dopisali zwiedzający z Włoch, Niemiec, Chin i Indii - to ich widać i słychać na Marmomacc najczęściej. Szczególnie Chińczycy i Hindusi witani są przez wystawców z otwartymi ramionami, skalę czynionych przez nich inwestycji widać najlepiej na oblężonych przez nich stoiskach z maszynami kamieniarskimi i drogim kamieniem.

Oba kraje przysłały też liczną grupę wystawców. Pawilon chiński znajduje się w hali 3, ale nie imponuje wielkością stoisk (jak w Xiamen), ani liczbą zainteresowanych zwiedzających. Niewątpliwie firmy z Kraju Środka prezentują w Weronie ofertę bogatszą niż na innych targach europejskich, ale nie znajdziemy w nim światowych premier czy materiałów mogących wejść do kanonu kamienia naturalnego.

Firmy indyjskie są rozproszone w większej liczbie pawilonów i tradycyjnie oferują głównie wydobywane u siebie jednorodne kolorystycznie granity, łupki i piaskowce.  Zdecydowanie ciekawiej prezentuje się oferta firm brazylijskich, skupionych na stosunkowo niewielkiej powierzchni w pawilonie 11. Kamień przez nich oferowany jak zawsze zachwyca kolorystyką i z pewnością każdy znajdzie tam interesujący go materiał. Nie zabrakło też firm z półwyspu bałkańskiego, prezentujących szeroką gamę białych marmurów i beżowych wapieni, głównie z Grecji i Chorwacji.

Zapraszamy do galerii zdjęć z Marmomacc na facebookowym profilu „Nowego Kamieniarza”.

Więcej o targach Marmomacc, premierach i trendach już wkrótce na RynkuKamienia.pl i łamach listopadowego wydania "Nowego Kamieniarza".

2. dzień targów
Drugi dzień targów Marmomacc przyniósł oczekiwaną przez wystawców wyższą frekwencję i lepszą, prawdziwie śródziemnomorską pogodę. Gości targowych nie zabrakło nawet w wyjątkowo odległych halach, gdzie swoje stoiska mają firmy z Turcji, Portugalii i Grecji oraz producenci konglomeratów.

Na szczególną uwagę zwiedzających zasłużyli producenci maszyn, którzy do Werony przywieźli wiele światowych premier. Wśród nich wyróżniają się gigantyczne centrum obróbcze niemieckiej firmy Burkhardt-Hensel, trak wielolinowy i waterjet firmy Breton (która tym samym poszerzyła swoją ofertę maszyn dla kamieniarstwa), centrum obróbcze T858 firmy Thibaut oraz robotyczne centrum obróbcze hiszpańskiej firmy Agut.

Na Marmomacc wreszcie licznie zjawili się Polacy, poszukujący tu zarówno nowych materiałów i maszyn, ale także inspiracji.
 
1. dzień targów
Przelotne opady deszczu nie zatrzymały gości 47. edycji targów Marmomacc w Weronie. Ale tradycyjnie pierwszy dzień najważniejszej imprezy branży kamieniarskiej upłynął wystawcom spokojnie. Ci ze zwiedzających, którzy na dziś zaplanowali wstępne rozeznanie się w ofercie obecnych tu firm, mogli łatwo i szybko przemieszczać się pomiędzy kolejnymi stoiskami.

Stoiska, tradycyjnie, zachwycają – przede wszystkim te zaprojektowane na targi przez goszczących w konkursie Marmomacc Meets Design architektów. Ciekawie zaaranżowano halę 7B, gdzie mieści się Marble Forum i odbywają się prelekcje, seminaria oraz wystawy. Ale na imponujące wyglądem, nie tylko wielkością, stoiska natkniemy się w każdej hali.

Na szczególną uwagę zasługują m.in. wystawy projektów studenckich w hali 7B, stoiska firm Citco, Favorita, R.E.D. Graniti i Calvasina. Imponująco prezentują się standy Bretona i Barsanti Macchines.

Zainteresowani goście targowi mogli wziąć udział m.in. w prezentacji raportu World Marble and Stone Report 2012, konferencji producentów konglomeratów kamiennych dotyczących ich stosowania we wnętrzach i meblarstwie oraz seminarium dotyczącym projektowania w kamieniu.

/zap/
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2021-01-25
USD
S: 3,6903
K: 3,7649
CHF
S: 4,1703
K: 4,2545
EUR
S: 4,4928
K: 4,5836