Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pięciomilimetrowe slaby

Pięciomilimetrowe slaby

Zaledwie 15 kg waży metr kwadratowy slabów oferowanych przez włoską firmę Calvasina.

Po 15 latach badań firma z Lecce rozpoczęła produkcje i oferuję ekskluzywną linię płyt Solo 5 grubości 5, 6, 7, 8, 9 i 10 mm. Pochodzą one prosto spod traka – stało się to możliwe dzięki specjalnej technologii rozwiniętej i opatentowanej przez firmę Calvasina.

Aby zapobiec uszkodzeniom materiału płyt wzmacniane są włóknem szklanym, szkłem, aluminium i syntetycznym plastrem miodu. Wielkość płyt zelży wyłącznie od wielkości ciętego bloku, a więc mogą one osiągać rozmiar nawet 2 x 3 m. Firma oferuje w tej formie granity, marmury, kwarcyty, onyksy i inne.

Ze względu na niewielką wagę, znacznie podwyższoną wytrzymałość na zginanie, możliwość uzyskania półprzeźroczystości kamienia oraz szeroką gamę oferowanej obróbki powierzchni zalecaną formą wykorzystania są elementy dekoracyjne wnętrz – okładziny ścienne, windy, drzwi, ścianki działowe i meble.

Z produktami firmy Calvasina można będzie zapoznać się na targach Marmomacc w Weronie.

/zap/
fot. CalvasinaZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2017-04-24
USD
S: 3,9231
K: 4,0023
CHF
S: 3,9398
K: 4,0194
EUR
S: 4,2228
K: 4,3082

Kalendarium

Arena Design

W dniach 14 – 17 marca 2017 r. na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędzie się kolejna edycja Arena Design – jedynego w Polsce miejsca spotkań biznesowych producentów i projektantów, a także przestrzeń prezentacji najbardziej aktualnych osiągnięć w dziedzinie designu.

Zapowiedzi Relacje

Targi

Stone+tec

Stone+tec

Norymberga, Niemcy, 13-16 czerwca 2018 r.
Organizator: Nürnberg Messe,
www.stone-tec.com


(Sobota, 27 maja 2017, 18:00)