Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Pięciomilimetrowe slaby

Pięciomilimetrowe slaby

Zaledwie 15 kg waży metr kwadratowy slabów oferowanych przez włoską firmę Calvasina.

Po 15 latach badań firma z Lecce rozpoczęła produkcje i oferuję ekskluzywną linię płyt Solo 5 grubości 5, 6, 7, 8, 9 i 10 mm. Pochodzą one prosto spod traka – stało się to możliwe dzięki specjalnej technologii rozwiniętej i opatentowanej przez firmę Calvasina.

Aby zapobiec uszkodzeniom materiału płyt wzmacniane są włóknem szklanym, szkłem, aluminium i syntetycznym plastrem miodu. Wielkość płyt zelży wyłącznie od wielkości ciętego bloku, a więc mogą one osiągać rozmiar nawet 2 x 3 m. Firma oferuje w tej formie granity, marmury, kwarcyty, onyksy i inne.

Ze względu na niewielką wagę, znacznie podwyższoną wytrzymałość na zginanie, możliwość uzyskania półprzeźroczystości kamienia oraz szeroką gamę oferowanej obróbki powierzchni zalecaną formą wykorzystania są elementy dekoracyjne wnętrz – okładziny ścienne, windy, drzwi, ścianki działowe i meble.

Z produktami firmy Calvasina można będzie zapoznać się na targach Marmomacc w Weronie.

/zap/
fot. CalvasinaZobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl