Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Sygnały stabilizacji

Sygnały stabilizacji

Takie wrażenie mogli odnieść uczestnicy targów Expostone 2012, które odbyły się w Moskwie 19-22 czerwca.
320 wystawców z 22 krajów wzięło udział w największych rosyjskich targach kamieniarskich, które odbyły się niedawno w halach centrum targowego Crocus w Moskwie. Wśród nich większość stanowiły firmy spoza Rosji – głównie z Chin (87 wystawców), Włoch (49) i Turcji (15). Pojawili się też wystawcy z takich krajów jak Wietnam, Kazachstan, Mołdawia czy Armenia. W targach wzięło też udział 128 firm z Rosji. Nie zabrakło oczywiście włoskich liderów branży – m.in. oferujących kamień Antolini Luigi czy Marmi Bruno Zanet oraz producentów maszyn: Breton, Pellegrini, Pedrini, Barsanti, Simec i Gaspari Menotti.

Ciekawą ofertę maszyn zaprezentowały także firmy chińskie: Shuinan Stone Machinery, Shengda Machinery i Xiamen Eastern Pegasus. Zaprezentowały on m.in. piły linowe, obrabiarki, boczkarki, waterjety i inne, w dużej mierze zbudowane na częściach wyprodukowane w Niemczech czy Włoszech. Około 20 proc. powierzchni wystawienniczej zajęły firmy oferujące narzędzia diamentowe, zarówno zachodnioeuropejskie (m.in. Dellas i Diabü) i chińskie, jak i rosyjskie czy ukraińskie.

Jak podsumować moskiewskie targi? Nie ma wątpliwości co do tego, że był to sukces nie tylko wystawców, ale także zwiedzających. Z hal tchnął optymizm, którego podstawą było przeświadczenie o poprawie ogólnej sytuacji na rynku kamienia, nie tylko w Rosji, ale też krajach sąsiednich.

Juri Syczow
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-07-06
USD
S: 3,9357
K: 4,0153
CHF
S: 4,1601
K: 4,2441
EUR
S: 4,4228
K: 4,5122