Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Sygnały stabilizacji

Sygnały stabilizacji

Takie wrażenie mogli odnieść uczestnicy targów Expostone 2012, które odbyły się w Moskwie 19-22 czerwca.
320 wystawców z 22 krajów wzięło udział w największych rosyjskich targach kamieniarskich, które odbyły się niedawno w halach centrum targowego Crocus w Moskwie. Wśród nich większość stanowiły firmy spoza Rosji – głównie z Chin (87 wystawców), Włoch (49) i Turcji (15). Pojawili się też wystawcy z takich krajów jak Wietnam, Kazachstan, Mołdawia czy Armenia. W targach wzięło też udział 128 firm z Rosji. Nie zabrakło oczywiście włoskich liderów branży – m.in. oferujących kamień Antolini Luigi czy Marmi Bruno Zanet oraz producentów maszyn: Breton, Pellegrini, Pedrini, Barsanti, Simec i Gaspari Menotti.

Ciekawą ofertę maszyn zaprezentowały także firmy chińskie: Shuinan Stone Machinery, Shengda Machinery i Xiamen Eastern Pegasus. Zaprezentowały on m.in. piły linowe, obrabiarki, boczkarki, waterjety i inne, w dużej mierze zbudowane na częściach wyprodukowane w Niemczech czy Włoszech. Około 20 proc. powierzchni wystawienniczej zajęły firmy oferujące narzędzia diamentowe, zarówno zachodnioeuropejskie (m.in. Dellas i Diabü) i chińskie, jak i rosyjskie czy ukraińskie.

Jak podsumować moskiewskie targi? Nie ma wątpliwości co do tego, że był to sukces nie tylko wystawców, ale także zwiedzających. Z hal tchnął optymizm, którego podstawą było przeświadczenie o poprawie ogólnej sytuacji na rynku kamienia, nie tylko w Rosji, ale też krajach sąsiednich.

Juri Syczow
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-08-21
USD
S: 3,7321
K: 3,8075
CHF
S: 3,7554
K: 3,8312
EUR
S: 4,2650
K: 4,3512

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl