Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Il Casone stawia na młodych

Il Casone stawia na młodych

Trzy projekty wykonane przez włoską firmę pojawią się na targach Salone Satellite.Capocchia
Stolik łączący nowoczesność zastosowanych materiałów i wpływ czasu, który na nie oddziałuje. Inspiracją był stary, zardzewiały gwóźdź, pozostawiony przez stolarza w dawnym miejscu pracy. Wykonane z cortenu, materiału imitującego postarzaną (zardzwiałą) blachę, czteroboczne, rozszerzające się ku górze nogi podtrzymują blat z antykowanego piaskowca Pietra Serena.


Arladica
Linia płytek dekoracyjnych nawiązująca wzorem do tarcz herbowych, elementu na stałe wpisanego w architektoniczne i kulturalne dziedzictwo Europy. Powierzchnia kamienia (piaskowiec Pietra Forte) jest groszkowana, a elementy wzoru - piaskowane. Cztery rodzaje płytek (formatu 60x60 cm), różniące się geometrią wzoru, umożliwiają łączenie dla uzyskania dowolnego reliefu.


Squadra
Różnica pomiędzy narzędziem a przedmiotem jest niewielka. Sposób pracy kamieniarzy jest doskonałym rozwiązaniem formalnym dla przenośnej lampy. Może ona dostarczać niebezpośredniego, lekkiego światła, lub obrócona o 90° - dokładnie oświetlać miejsce pracy. Podstawa lampy wykonana została w piaskowcu Pietra Serena (obróbka powierzchni typu "silk").

"Capocchia", "Araldica" i "Squadra" to efekt współpracy firmy Il Casone z projektantami ze Studio Lievito z Florencji. Projekty zostaną zaprezentowane na Salone Satellite - wystawie prac młodych projektantów towarzyszącej najważniejszym targom mebli - Salone Internazionale del Mobile w Mediolanie w dniach 17 - 22 kwietnia.

Zobacz także: Salone Internazionale del Mobile 2011

/zap/
for. Il Casone (3), Cosmit (1)

Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-05
USD
S: 3,7183
K: 3,7935
CHF
S: 4,0524
K: 4,1342
EUR
S: 4,3594
K: 4,4474