Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


MON zaprojektował wzór nagrobka

Tak jak w amerykańskiej armii polegli na misjach polscy żołnierze będą mieli ujednolicone grobowce.

Na misjach w Iraku i Afganistanie od 2003 r. zginęło 53 Polaków. - Chcemy ujednolicić sprawy pochówku naszych żołnierzy - tłumaczy doradca szefa MON gen. Waldemar Skrzypczak, pomysłodawca jednolitych nagrobków. Ministerstwo na razie nie chce pokazać projektu, ponieważ nie zatwierdził go jeszcze szef MON oraz Sztab Generalny.

Jak ujawnia Gazeta Wyborcza na płycie z epitafium umieszczony będzie symbol religijny, orzeł rodzaju sił zbrojnych, stopień, imię i nazwisko żołnierza, jego data urodzenia i śmierci oraz epitafium ′′Cześć jego pamięci′′. Płyta ma być zaokrąglona u góry, a nagrobek wykonany z piaskowca lub marmuru.

Więcej w Gazecie Wyborczej.
Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2018-09-25
USD
S: 3,6109
K: 3,6839
CHF
S: 3,7643
K: 3,8403
EUR
S: 4,2606
K: 4,3466

Ogłoszenia

2017-04-19
Radom
2017-04-19
cała Polska

Dodaj ogłoszenie 
Zapowiedzi Relacje

Targi

Targi Branży Kamieniarskiej STONE 2017

W dniach 22-25 listopada 2017 roku na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbędą się Targi STONE – kluczowe biznesowe spotkanie branży kamieniarskiej w Polsce. Przez cztery dni targi będą areną spotkań i rozmów o naturalnym kamieniu. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejsze rozwiązania i trendy w obróbce kamienia naturalnego, która przykuwa uwagę rzemieślników, wizjonerów i architektów. Targi będą miejscem pokazów „na żywo” maszyn, narzędzi i akcesoriów pomagających wydobyć i okiełznać kamień. Obszerna arena prezentacji różnorodnego surowca z całego świata, spotkań, wystaw i szkoleń dla profesjonalistów.
Poznańskie Targi Branży Kamieniarskiej STONE adresowane są do wszystkich, dla których kamień jest podstawą lub częścią działalności – kamieniarzy i przedstawicieli branży budowlanej, architektów i projektantów. Infrastruktura Międzynarodowych Targów Poznańskich jest idealnie przystosowana do  prezentacji wielkogabarytowych materiałów i maszyn w ruchu.
Równolegle w tym samym czasie odbędą się Targi Branży Szklarskiej GLASS.

www.stone.mtp.pl