Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X

Serwis


Co zrobić jeśli wyszczerbi się kamienny stopień w schodach?

Co zrobić jeśli wyszczerbi się kamienny stopień w schodach?

Porady ekspertów.

Wszystko zależy od tego z jakiego kamienia i w jakiej fakturze zostały wykonane schody.

Jeśli z granitu, a uszczerbek nie jest za duży, to można pokusić się o jego naprawienie przez zaszpachlowanie odpowiednimi dla tego rodzaju kamienia szpachlami epoksydowymi. Podobnie sprawa przedstawia się z trawertynami czy piaskowcami, tylko w tych przypadkach nie stosuje się szpachli epoksydowych, a szpachle cementowe. Do piaskowca są specjalne preparaty, tzw. minerosy.

Dobre wykonanie takiego szpachlowania często wymaga od fachowca zdolności artystycznych. Zdecydowanie odradzam branie się za taką pracę osobom, które nie parają się kamieniem zawodowo.

Chemia dla kamienia, to bardzo delikatna materia, która z roku na rok jest coraz doskonalsza - mam na myśli tą profesjonalną, a nie dostępną w Castoramie czy OBI.

Jeśli natomiast wyszczerbienie jest większe, to albo trzeba wymienić cały stopień, albo przynajmniej jego fragment, ale na całej głębokości stopnicy (od krawędzi do podstopnicy).

Sławomir Mazurek

Studio JASA, Wrocław
współautor książki "Wykorzystać Kamień"
www.WykorzystacKamien.pl


Zobacz również:


Komentarze:


Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy


Dodaj komentarz na Facebooku

2020-08-05
USD
S: 3,7183
K: 3,7935
CHF
S: 4,0524
K: 4,1342
EUR
S: 4,3594
K: 4,4474